W poniedziałek wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 16 grudnia

Z początkiem tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich i Morza Norweskiego. Jedynie na wschodzie i południu Polski pogodę kształtować na ogół będzie wyż, który między innymi przyniesie ze sobą stopniowe przejaśnienia. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będą też występować przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północy i nad samym morzem niewykluczone będą początkowo lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być na południu i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie i północy Polski pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.