Na Pomorzu wystąpią liczne chmury i przejaśnienia! – Pogoda na 16 grudnia

Z początkiem tygodnia na Pomorzu pogodę kształtować na ogół będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich i Morza Norweskiego. Poza tym będzie też napływać chłodne oraz dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.