W niedzielę będzie ciepło i na ogół pochmurno! – Prognoza na 15 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Szkocji i Morza Północnego. Poza tym nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych, który na ogół przyniesie ze sobą opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W dodatku napływać też będzie nieco cieplejsze i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będą występować przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być w Małopolsce i na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.