Na Pomorzu mogą w niedziele wystąpić Burze! – Pogoda na 15 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę na Pomorzu nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Szkocji i Morza Północnego. Poza tym nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych, który na ogół przyniesie ze sobą silny wiatr oraz dodatkowo opady konwekcyjne i niewykluczone burze. W zamian tego napływać też będzie dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznącego mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą na ogół przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym. Dodatkowo nad samym morzem niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy na poziomie morza wskaże 992 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz lokalnie możliwe będą burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie zacznie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.