W sobotę wystąpi silny wiatr i opady marznące! – Prognoza na 14 grudnia

Przez weekend pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Suwalszczyźnie i częściowo w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 993 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Comments are closed.