W piątek na Pomorzu pojawi się deszcz i chmury! – Pogoda na 13 grudnia

Przez weekend pogodę na Pomorzu kształtować będzie nadal dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i liczne chmury. Poza tym będzie napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo nad samym morzem niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być we wschodniej części wybrzeża. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południa w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami oraz dodatkowo pojawią się przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny z południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Comments are closed.