Na Pomorzu w sobotę pojawią się opady marznące! – Pogoda na 14 grudnia

Przez weekend na Pomorzu pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz nasunie się też system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą silniejszy wiatr oraz opady konwekcyjne. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno. W zamian tego pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy na poziomie morza wskaże 989 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą nadal przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 992 hPa.

Comments are closed.