W piątek wystąpią liczne przejaśnienia i opady marznące! – Prognoza na 13 grudnia

W ciągu najbliższej doby i przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie nadal dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferyczny, który przyniesie ze sobą opady mieszane i niewykluczone lokalne burze. Poza tym napływać też będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz utrzyma się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie oraz też na północy i południu Polski występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +1°C. Wiatr początkowo będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się też zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy w Centrum i na południu kraju występować nadal będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.