W czwartek wystąpią opady marznące i przejaśnienia! – Prognoza na 12 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju na nowo kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i Irlandii. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który na ogół przyniesie ze sobą opady mieszane. W dodatku napływać też będzie chłodne oraz wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu możliwe będą też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie pogodnie i bez opadów początkowo powinno być częściowo na północy oraz na zachodzie w Centrum i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -1°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu możliwe są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.