Na Pomorzu wystąpią przejaśnienia i opady mieszane! – Pogoda na 12 grudnia

Na Pomorzu w ciągu doby pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i Irlandii. W zamian tego pojawi się też system frontów atmosferycznych, który na ogół przyniesie ze sobą opady mieszane o zmiennym natężeniu. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo wystąpi zmienne i między innymi też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa będą występować przelotne o zmiennym natężeniu opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się na ogół zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa nadal będą występować opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w rejonie Ustki i częściowo też na wybrzeżu niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze województwa początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.