W środę wystąpią liczne chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 11 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju początkowo zacznie kształtować wyż oraz napływać dodatkowo będzie nadal chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu i śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach zera. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Zaś nad samym morzem będzie on dość silny i porywisty w porywach 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i na ogół też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego początkowo nad samym morzem oraz między innymi częściowo na zachodzie, północy i dodatkowo też na wschodzie i południowym-wschodzie pojawią się przelotne opady marzącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze Polski powinno do wieczora być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 35-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo dość szybko spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.