Na Pomorzu będzie zimno oraz pojawią się opady marznące! – Pogoda na 11 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę na Pomorzu pomału zacznie kształtować kolejny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą opady mieszane i liczne chmury. Poza tym napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie na ogół dość pogodnie i początkowo bez opadów. Jedynie małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami pojawi się nad samym morzem i we wschodniej części województwa. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone będą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -1°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym początkowo częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa pojawią się przelotne o zmiennym natężeniu opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

Comments are closed.