We wtorek wystąpią spore przejaśnienia i opady mieszane! – Prognoza na 10 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Rosji. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być w Centrum i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne o zmiennym natężeniu opady mokrego śniegu oraz marznącego deszczu i ze śniegiem. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.