We wtorek na Pomorzu wystąpią opady mieszane! – Pogoda na 10 grudnia

W ciągu doby pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej Rosji, który przyniesie ze sobą system frontów atmosferycznych oraz przelotne o zmiennym natężeniu opady mieszane i niewykluczone burze śnieżne. Poza tym napływać też będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów powinno być we wschodniej części województwa i w rejonie Zatoki Gdańskiej. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z większymi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne o zmiennym natężeniu opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. W dodatku nad samym morzem możliwe będą również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo również będzie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

Comments are closed.