Na Pomorzu wystąpią przejaśnienia i lokalnie zagrzmi! – Pogoda na 9 grudnia

Z początkiem tygodnia pogodę na Pomorzu będzie w dalszym ciągu kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać będzie na ogół chłodne oraz wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo wystąpi całkowite zachmurzenie. W zamian tego pojawią się również przelotne opady deszczu lub mżawki i dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 45-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i o północy na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się miejscami liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i we wschodniej części województwa niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 45-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.