W poniedziałek możliwe będą lokalne burze i przejaśnienia! – Prognoza na 9 grudnia

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz wystąpi na ogół całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne o zmiennym natężeniu opady deszczu lub mżawki. Dodatkowo na wybrzeżu oraz częściowo na zachodzie i północy Polski niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu i północy Polski niewykluczone będą również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.