W niedziele wystąpi silny wiatr i spadnie deszcz! – Prognoza na 8 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz dodatkowo nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą silny wiatr i niewykluczone lokalne burze. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Adrian Dorniak

Autor Zdjęcia – Adrian Dorniak

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz utrzyma się też całkowite i między innymi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się również przelotne o zmiennym natężeniu opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem oraz na zachodzie i północy niewykluczone mogą być dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo wystąpi zmienne i między innymi też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północy i wybrzeżu niewykluczone będą również lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na Śląsku. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 45-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

Comments are closed.