Na Pomorzu w niedziele będzie mocno wiało i zagrzmi! – Pogoda na 8 grudnia

W ciągu doby pogodę na Pomorzu nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne oraz silny wiatr. W zamian tego napływać będzie cały czas chłodne i na ogół dość ciepłe oraz wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz dodatkowo wystąpią przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w zachodniej części województwa niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie i o północy na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z opadami deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i wybrzeżu niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C  do +10°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo szybko spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.