W weekend spadnie deszcz i lokalnie możliwe są Burze! – Prognoza na 7 grudnia

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie nadal dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych oraz dodatkowo napływać też będzie niestabilne i między innymi nieco cieplejsze i wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i między innymi duże oraz całkowite zachmurzenie. W zamian tego w wielu miejscach pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południu oraz częściowo w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal będzie występować całkowite oraz między innymi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie oraz na Pomorzu i wybrzeżu niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr będzie w dalszym ciągu umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący na Pomorzu i wybrzeżu z północnego-zachodu i zachodu w porywach do 50-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.