W sobotę na Pomorzu możliwe będą lokalne burze! – Pogoda na 7 grudnia

Na Pomorzu przez weekend pogodę nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą między innymi opady deszczu i niewykluczone lokalne burze. W zamian tego cały czas napływać będzie nieco ciepłe oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pochmurno. W zamian tego utrzymają się przelotne o zmiennym natężeniu opady marznącego deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 45-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno. Poza tym występować będą przelotne o zmiennym natężeniu opady deszczu lub mżawki. W zamian tego nad samym morzem niewykluczone mogą być też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 45-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Comments are closed.