W Mikołajki wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 6 grudnia

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie dość pogodnie i ze zmiennym zachmurzeniem. Jedynie nieco więcej chmur utrzyma się nad samym morzem oraz dodatkowo na zachodzie, północy i południowym-wschodzie Polski. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 35-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski na ogół powinno być dość pogodnie i bez opadów. Jedynie zmienne i na ogół też duże zachmurzenie z opadami deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu pojawi się na zachodzie oraz też na północy w Centrum i na południu naszego kraju. W dodatku niewykluczone są liczne marznące mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 35-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.