Na Pomorzu w Mikołajki spadnie deszcz i powieje silny wiatr! – Pogoda na 6 grudnia

Przez weekend pogodę na pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i Skandynawii oraz dodatkowo nasunie się system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać cały czas będzie chłodne oraz dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się małe i miedzy innymi też zmienne i duże zachmurzenie. W zamian tego częściowo nad samym morzem niewykluczone będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.