W czwartek pogoda sprzyjać będzie spacerom! – Prognoza na 5 grudnia

W ciągu najbliższej doby początkowo pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad południowo-wschodniej części Europy. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu kraju. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się małe i między innymi zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na Pomorzu oraz też na północnym-wschodzie i wschodzie Polski możliwe będą dodatkowo przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie dość pogodnie i bez opadów. Jedynie małe oraz zmienne i lokalnie duże zachmurzenie pojawi się nad samym morzem oraz między innymi częściowo na północy, wchodzie i południu naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.