W czwartek na Pomorzu będzie pochmurno i pogodnie! – Pogoda na 5 grudnia

Nad Pomorze cały czas napływać będzie chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. W dodatku pogodę początkowo będzie kształtować wyż znad wschodniej części kraju, który dodatkowo przyniesie ze sobą liczne rozpogodzenia i chmury.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i dodatkowo też duże oraz całkowite zachmurzenie. W zamian tego nad samym morzem niewykluczone będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo wyraźnie zacznie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz do wieczora powinno w większości być dość pogodnie i bez opadów. Jedynie zmienne oraz umiarkowane i duże zachmurzenie pojawi się nad samym morzem oraz na zachodzie województwa i między innymi w rejonie Zatoki Gdańskiej. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.