W środę wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 4 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Rumunii i Bułgarii. Poza tym do Polski cały czas napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie i północy Polski pojawią się przelotne opady  marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 35-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie oraz też na północy w Centrum i na wschodzie kraju występować będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz na południowym-zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

Comments are closed.