Na Pomorzu w środę wystąpią liczne chmury i deszcz! – Pogoda na 4 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę na Pomorzu kształtować będzie w dalszym ciągu wyż znad Rumunii i Bułgarii. Poza tym pojawią się opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo cały czas napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite zachmurzenie i między innymi opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie zacznie się wahać i w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.