We wtorek spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg! – Prognoza na 3 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Niemiec. Poza tym pojawią się opady mieszane oraz dodatkowo napływać będzie chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne o zmiennym natężeniu opady śniegu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. W zamian tego niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady śniegu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.