We wtorek na Pomorzu wystąpią opady marznące! – Pogoda na 3 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż znad Niemiec. Poza tym napływać cały czas będzie chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu będzie dość pogodnie oraz między innymi pojawi się zmienne zachmurzenie. W zamian tego pojawią się też przelotne opady śniegu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne oraz liczne marznące mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu oraz w porywach może dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym niewykluczone są liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa mogą występować przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie pomału spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.