W poniedziałek spadnie śnieg i możliwe są burze! – Prognoza na 2 grudnia

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju zacznie na nowo oddziaływać dynamiczna zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą opady śniegu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone burze śnieżne lub z gradem. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz początkowo powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem oraz śniegu o zmiennym natężeniu możliwe będą na wybrzeżu i częściowo na północy Polski. Dodatkowo w tej części obszaru możliwe będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą opady mokrego śniegu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu i Pomorzu niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Comments are closed.