Na Pomorzu w poniedziałek rozwiną się burze śnieżne! – Pogoda na 2 grudnia

W ciągu doby pogodę na Pomorzu początkowo kształtować będzie zatoka niżowa oraz front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone burze śnieżne. Poza tym napływać cały czas będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się całkowite zachmurzenie. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na zachodzie województwa i w rejonie Zatoki Gdańskiej. Dodatkowo nad samym morzem i Bałtykiem niewykluczone mogą być też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne o zmiennym natężeniu opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.