Na Pomorzu w niedziele będzie chłodno i pochmurno! – Pogoda na 1 grudnia

W ciągu najbliższej doby pogodę na Pomorzu kształtować początkowo będzie wyż znad Rumunii. Poza tym napływać cały czas będzie niestabilne oraz między innymi wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego możliwe będą przelotne opady śniegu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym częściowo nad samym morzem oraz na zachodzie i południu województwa możliwe będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie pomału spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.