W sobotę wystąpią większe przejaśnienia i opady mieszane! – Prognoza na 30 listopada

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie nadal układ niskiego ciśnienia znad wschodniej części Skandynawii. W zamian tego pojawi się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady mieszane. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz występować będą między innymi przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie na wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim możliwe będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się też zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się również przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu możliwe będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo dość pogodnie i z większymi przejaśnieniami powinno być na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.