Na Pomorzu w sobotę wystąpią większe przejaśnienia! – Pogoda na 30 listopada

Przez weekend pogodę na Pomorzu kształtować nadal będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Poza będzie cały czas napływać niestabilne oraz między innymi chwiejne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się zmienne oraz początkowo całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie na wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na ogół będzie dość pogodnie oraz pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie wieczorem przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze z gradem lub śnieżne możliwe będą na wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.