Na Pomorzu w piątek mogą wystąpić burze śnieżne! – Pogoda na 29 listopada

Z początkiem weekendu na Pomorzu pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone między innymi lokalne burze śnieżne. Poza tym napływać będzie nieco chłodniejsze i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu o cechach morskich.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu pojawi się na ogół umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów początkowo powinno być w rejonie Zatoki Gdańskiej i na południowym-wschodzie województwa. Dodatkowo niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i południa w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 990 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie występować zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W dodatku nad samym morzem i w całym pasie nadmorskim niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 991 hPa.

Comments are closed.