W piątek wystąpią przejaśnienia i opady mieszane! – Prognoza na 29 listopada

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Bałtyku i Skandynawii. W zamian tego pojawi się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą początkowo opady deszczu później również opady deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi nieco chłodniejsze i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie nad samym morzem i wybrzeżu będzie miejscami on dość silny i porywisty w porywach do 60-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.