Na Pomorzu w czwartek wystąpi silny wiatr i deszcz! – Pogoda na 28 listopada

Nad Pomorze w ciągu doby napływać będzie na ogół ciepłe oraz między innymi wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z frontem atmosferycznym, który przyniesie ze sobą silny wiatr oraz dodatkowo opady deszczu o zmiennym natężeniu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będą mogły rozwijać się nadal liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z opadami deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być w rejonie Zatoki Gdańskiej i na południowym-wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu i dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz możliwe są też liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawią się między innymi przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie nad samym morzem oraz na wybrzeżu będzie on miejscami dość silny i porywisty w porywach do 60-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Comments are closed.