W czwartek wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza 28 listopada

W ciągu doby obszar naszego kraju znajdzie się pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Poza tym nasunie się front atmosferyczny, który od zachodu przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego do Polski będzie cały czas napływać ciepłe oraz między innymi wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo wystąpi całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się przelotne o zmiennym natężeniu opady deszczu i mżawki. Jedynie bez opadów powinno być na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr będzie początkowo słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym wystąpi też zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zmian tego pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południowym-zachodzie i południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.