W środę wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 27 listopada

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie na ogół pod wpływem niżu znad Wysp Brytyjskich. Poza tym do Polski zacznie napływać nieco cieplejsze i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal występować mogą liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite oraz też duże i zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się między innymi zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz też na północy i południu kraju występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.