Na Pomorzu w środę utrzymają się liczne mgły i chmury! – Pogoda na 27 listopada

Nad Pomorze w ciągu najbliższej doby cały czas docierać będzie ciepłe oraz między innymi wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na ogół będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite oraz między innymi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i początkowo bez opadów. Jedynie stopniowo częściowo nad samym morzem i w rejonie Ustki zaczną występować przelotne opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać i w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.