We wtorek utrzymają się liczne mgły oraz chmury! – Prognoza na 26 listopada

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie wyż znad Rosji oraz między innymi napływać będzie początkowo chłodne i dodatkowo wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze całej Polski nadal będą mogły rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na południu i południowym-wschodzie kraju niewykluczone będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym początkowo do wieczora powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

Comments are closed.