W niedziele wystąpią przejaśnienia i opady marznące! – Prognoza na 24 listopada

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Rosji. Jedynie zachód Polski pozostanie na ogół pod wpływem niżu znad Atlantyku. Poza tym będzie napływać chłodne oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły lub zamglenia i między innymi wystąpi zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie i w Centrum Polski niewykluczone będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki pojawią się częściowo na zachodzie oraz na północy i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C/+9°C na północy i w Centrum kraju do +11°C/+14°C termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.