W sobotę wystąpią przejaśnienia i opady marznące! – Prognoza na 23 listopada

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować nadal będzie wyż znad Rosji oraz między innymi napływać będzie chłodne oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu Europy. Jedynie na zachodzie Polski pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu możliwe będą częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C/+7°C na północnym-wschodzie oraz na wschodzie i Pomorzu Gdańskiem do +9°C/+13°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.