W piątek pojawią się przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 22 listopada

W ciągu najbliższej doby i przez weekend obszar naszego kraju będzie w dalszym ciągu pod wpływem wyżu znad Rosji. Jedynie na zachodzie Polski pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz front atmosferyczny znad zachodniej części Europy. Poza tym napływać nadal będzie chłodne oraz na ogół dość ciepłe i między innymi wilgotne powietrze z południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne mgły lub zamglenia oraz będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz na południu i w górach niewykluczone mogą być dodatkowo lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na północnym-wschodzie oraz na wschodzie i południowym-wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C/+9°C na wschodzie i częściowo na północy do +11°C/+15°C termometry pokażą nad samym morzem oraz na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.