W czwartek pojawią się opady deszczu i liczne mgły! – Prognoza na 21 listopada

W ciągu najbliższej doby i prawdopodobnie przez weekend obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Rosji. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie ciepłe oraz na ogół chłodne i dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i na ogół też duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie oraz na północy i południu Polski niewykluczone będą przelotne słaby opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal będą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Zaś na południu naszego kraju i w górach niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.