W środę będzie na ogół pochmurno i mglisto! – Prognoza na 20 listopada

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż. Poza tym do Polski zacznie napływać już nieco chłodniejsze oraz na ogół też wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem powinno być bez opadów oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach niewykluczone będą między innymi liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie między innymi pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+11°C nad morzem i na Pomorzu do +12°C/+13°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.