We wtorek wystąpią opady deszczu i liczne mgły! – Prognoza na 19 listopada

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będą dwa układy baryczne. Jeden z nich układ niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym zaznaczy się w zachodniej części Polski. Zaś na pozostałym obszarze na pogodę oddziaływać będzie wyż. Poza tym do Polski będzie cały czas napływać ciepłe oraz między innymi chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na Pomorzu i północnym-wschodzie Polski początkowo niewykluczone mogą być przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

Comments are closed.