Z początkiem tygodnia będzie mglisto i ciepło! – Prognoza na 18 listopada

W nowym tygodniu początkowo pogodę w naszym kraju będzie kształtować układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Poza tym do Polski cały czas napływać też będzie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie między innymi pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie między innymi pochmurno i z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki pojawią się częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.