W niedziele będzie ciepło i spadnie deszcz! – Prognoza na 17 listopada

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie nadal układ niskiego ciśnienia znad Alp oraz napływać też będzie ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza częściowo na zachodzie oraz też na północy w Centrum i na południu Polski niewykluczone mogą być przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie oraz mocno będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi wystąpi zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie i w Centrum naszego kraju niewykluczone będą dodatkowo przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C/+12°C nad morzem i na Pomorzu do +14°C/+18°C termometry pokażą na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.