W piątek wystąpią przejaśnienia i będzie ciepło! – Prognoza na 15 listopada

W ciągu najbliższej doby i przez weekend do naszego kraju zacznie napływać systematycznie ciepłe oraz na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu. Poza tym w większości Polski pogodę na ogół kształtować będzie układ niskiego i wysokiego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w dalszym ciągu w wielu miejscach mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą częściowo na północnym-wschodzie oraz na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i ciepło. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu możliwe będą na Pomorzu i północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.