W czwartek pojawią się przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 14 listopada

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie nadal układ niskiego ciśnienia znad zachodniej Europy. Poza tym nasunie się kolejny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą opady deszczu i niewykluczone również lokalne burze. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie dość ciepłe oraz na ogół chłodne i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nadal w wielu miejscach mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo wyraźnie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północnym-wschodzie oraz na wschodzie i południowym-wschodzie kraju niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.